Hungarian Junior távonkénti OB - Budapest Városliget 2023, 28.01. - 29.01.2023
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 100 m | |||||||
RACE: 68 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 17. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 13.301 | ||
RACE: 69 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 26. | CSANÁDI Jázmin | HUN-TTKSE | 13.208 | ||
2 | (O) | 8. | EGRESSY Cecília | HUN-FTC | 14.639 | ||
JUNIOR D BOYS HEATS 100 m | |||||||
RACE: 70 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 39. | LENG Ming Jun | HUN-FTC | 13.635 | ||
1 | (O) | 52. | URBANEK Norbert | HUN-TDKE | 12.325 | ||
RACE: 71 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 51. | MORAVCSIK Márk | HUN-TDKE | 11.754 | ||
2 | (O) | 38. | KELLY Hugo Arthur | HUN-FTC | 13.162 | ||
JUNIOR C BOYS HEATS 1 Lap | |||||||
RACE: 72 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 33. | KOVÁCS Barnabás | HUN-BSSE | 36.012 | ||
RACE: 73 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
- | (I) | 48. | JÓNÁS Dániel | HUN-TDKE | no start | ||
2 | (O) | 47. | BARSI Dorián | HUN-TDKE | 39.396 | ||
RACE: 74 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 49. | PAP Csanád | HUN-TDKE | 35.923 | ||
1 | (O) | 31. | GYÖRGYI Attila | HUN-BSSE | 35.424 | ||
RACE: 75 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 50. | STANGLI Tamás | HUN-TDKE | 35.231 | ||
1 | (O) | 32. | KLIMASZ Márton | HUN-BSSE | 31.189 | ||
JUNIOR WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 76 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 7. | VÉGH Bíborka | HUN-BSSE | 1:48.779 | ||
2 | (O) | 5. | MAGYAR Dóra | HUN-BSSE | 2:54.273 | ||
RACE: 77 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 24. | IVÁNYI Kata | HUN-TTKSE | 1:38.872 | ||
2 | (O) | 4. | KOVÁCS Hanna | HUN-BSSE | 1:42.852 | ||
RACE: 78 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 23. | PALAKOVICS Fanni | HUN-TDKE | 1:39.385 | ||
2 | (O) | 16. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-JKLE | 1:43.214 | ||
JUNIOR F GIRLS HEATS 1 Lap | |||||||
RACE: 79 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 29. | PINTÉR Nóra | HUN-TTKSE | 47.928 | ||
2 | (O) | 3. | PERJÉS Enikő | HUN-BSSE | 56.754 | ||
RACE: 80 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 30. | VÖRÖS Kata | HUN-TTKSE | 49.755 | ||
2 | (O) | 13. | DIVIACZKI Dóra | HUN-FTC | 49.759 | ||
RACE: 81 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 14. | MATHISZ Eliza | HUN-FTC | 49.361 | ||
2 | (O) | 15. | SZEPESI Nadin | HUN-FTC | 54.020 | ||
JUNIOR F BOYS HEATS 1 Lap | |||||||
RACE: 82 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 54. | GYÖRGY GOMBOS Csanád | HUN-TTKSE | 48.966 | ||
RACE: 83 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 37. | PERJÉS András | HUN-BSSE | 52.779 | ||
1 | (O) | 46. | MAZÁNY Boromír | HUN-FTC | 43.649 | ||
4. Distance | |||||||
JUNIOR E GIRLS HEATS 2 Laps | |||||||
RACE: 84 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 11. | PÉTER Anna | HUN-FTC | 1:20.797 | ||
2 | (O) | 28. | SÁNDOR Léna | HUN-TTKSE | 1:22.161 | ||
RACE: 85 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 9. | DÉVÉNYI Sarolt | HUN-FTC | 1:44.966 | ||
1 | (O) | 19. | BARSI Minka | HUN-TDKE | 1:36.889 | ||
RACE: 86 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 20. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 1:27.903 | ||
2 | (O) | 1. | KISS Virág | HUN-BSSE | 1:36.545 | ||
RACE: 87 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 27. | KÖVESDI Abigél | HUN-TTKSE | 1:41.625 | ||
2 | (O) | 2. | ZSIGA Petra | HUN-BSSE | 1:44.662 | ||
RACE: 88 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 12. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 1:21.915 | ||
- | (O) | 18. | BALOGH Leila | HUN-TDKE | no start | ||
RACE: 89 HEAT: 6 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 10. | PÁSZTOR Orsolya | HUN-FTC | 1:16.725 | ||
1 | (O) | 21. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 1:13.008 | ||
JUNIOR E BOYS HEATS 2 Laps | |||||||
RACE: 90 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
- | (I) | 40. | GOLDA Miklós | HUN-FTC | no start | ||
1 | (O) | 44. | SZERLETICS-REISZ Zalán | HUN-FTC | 1:26.447 | ||
RACE: 91 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 42. | PÉTER Zalán | HUN-FTC | 1:24.388 | ||
2 | (O) | 41. | ORMOS Barnabás | HUN-FTC | 1:42.144 | ||
RACE: 92 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 36. | SZABÓ Noel | HUN-BSSE | 1:57.846 | ||
1 | (O) | 35. | FEHÉRPATAKY Imre | HUN-BSSE | 1:37.429 | ||
RACE: 93 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 53. | VÖRÖS Dániel | HUN-TTKSE | 1:31.724 | ||
- | (O) | 45. | VARGA Miron | HUN-FTC | disqualified | ||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 94 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 8. | EGRESSY Cecília | HUN-FTC | 2:17.902 | ||
RACE: 95 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 26. | CSANÁDI Jázmin | HUN-TTKSE | 1:56.650 | ||
2 | (O) | 17. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 2:00.314 | ||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 96 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 39. | LENG Ming Jun | HUN-FTC | 2:17.331 | ||
RACE: 97 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 38. | KELLY Hugo Arthur | HUN-FTC | 2:08.077 | ||
2 | (O) | 34. | HAJDU Benedek | HUN-BSSE | 2:13.012 | ||
RACE: 98 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 52. | URBANEK Norbert | HUN-TDKE | 1:59.023 | ||
1 | (O) | 51. | MORAVCSIK Márk | HUN-TDKE | 1:52.843 | ||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 99 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 50. | STANGLI Tamás | HUN-TDKE | 2:55.441 | ||
2 | (O) | 47. | BARSI Dorián | HUN-TDKE | 3:06.044 | ||
RACE: 100 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 31. | GYÖRGYI Attila | HUN-BSSE | 2:53.970 | ||
1 | (O) | 32. | KLIMASZ Márton | HUN-BSSE | 2:34.583 | ||
RACE: 101 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 49. | PAP Csanád | HUN-TDKE | 2:44.771 | ||
- | (O) | 48. | JÓNÁS Dániel | HUN-TDKE | no start | ||
JUNIOR WOMEN HEATS 3000 m | |||||||
RACE: 102 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 4. | KOVÁCS Hanna | HUN-BSSE | 5:44.448 | ||
RACE: 103 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
3 | (I) | 7. | VÉGH Bíborka | HUN-BSSE | 6:08.344 | ||
1 | (O) | 23. | PALAKOVICS Fanni | HUN-TDKE | 5:28.267 |