2023 Adirondack Sprint Time Trials, 18.02. - 19.02.2023
Heat Results
3. Distance | |||||||
DIVISION 1 RACES 500 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 212. | LYON Kaden | USA-ASSC | 1:11.250 | ||
2 | (O) | 103. | VOCE Maria | USA-ASSC | 1:36.990 | ||
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 105. | HOFFMAN Debbie | USA-SWC | 1:04.270 | ||
1 | (O) | 108. | WEINSTEIN Grace | USA-UVSC | 59.200 | ||
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 106. | BOUDREAU Chloe | USA-CAN | 1:01.100 | ||
1 | (O) | 217. | CHMURA Chris | USA | 58.020 | ||
RACE: 35 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
- | (I) | 104. | ZAYATZ Necole | USA-BSC | no start | ||
1 | (O) | 102. | ROBERTS Andrea | USA-CAN | 53.540 | ||
RACE: 36 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 107. | KARCHER Abby | USA-CAN | 56.140 | ||
1 | (O) | 100. | ALSDORF Olivia | USA-ASSC | 55.230 | ||
RACE: 37 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 209. | MYERS Liam | USA-ASSC | 51.520 | ||
1 | (O) | 201. | FURMINGER Jonathan | USA | 51.270 | ||
RACE: 38 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (I) | 215. | GIMBY Cole | USA | 48.880 | ||
1 | (O) | 207. | WINTER Jonathan | USA-CSSC | 46.400 | ||
RACE: 39 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (I) | 210. | HART-GORMAN Samuel | USA-SYSC | 43.360 | ||
2 | (O) | 204. | QUINN Anson | USA-SWC | 45.920 |
2023 Adirondack Sprint Time Trials, 18.02. - 19.02.2023
Distance Classification
DIVISION 1 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Pair/Lane | No. | Name | Member | Points | Time | |||
RACES | ||||||||||
1. | A | 8In | 210. | HART-GORMAN Samuel | USA-SYSC | 43.360 | 0:43.36 | |||
2. | A | 8Out | 204. | QUINN Anson | USA-SWC | 45.920 | 0:45.92 | |||
3. | A | 7Out | 207. | WINTER Jonathan | USA-CSSC | 46.400 | 0:46.40 | |||
4. | A | 7In | 215. | GIMBY Cole | USA | 48.880 | 0:48.88 | |||
5. | A | 6Out | 201. | FURMINGER Jonathan | USA | 51.270 | 0:51.27 | |||
6. | A | 6In | 209. | MYERS Liam | USA-ASSC | 51.520 | 0:51.52 | |||
7. | A | 4Out | 102. | ROBERTS Andrea | USA-CAN | 53.540 | 0:53.54 | |||
8. | A | 5Out | 100. | ALSDORF Olivia | USA-ASSC | 55.230 | 0:55.23 | |||
9. | A | 5In | 107. | KARCHER Abby | USA-CAN | 56.140 | 0:56.14 | |||
10. | A | 3Out | 217. | CHMURA Chris | USA | 58.020 | 0:58.02 | |||
11. | A | 2Out | 108. | WEINSTEIN Grace | USA-UVSC | 59.200 | 0:59.20 | |||
12. | A | 3In | 106. | BOUDREAU Chloe | USA-CAN | 61.100 | 1:01.10 | |||
13. | A | 2In | 105. | HOFFMAN Debbie | USA-SWC | 64.270 | 1:04.27 | |||
14. | A | 1In | 212. | LYON Kaden | USA-ASSC | 71.250 | 1:11.25 | |||
15. | A | 1Out | 103. | VOCE Maria | USA-ASSC | 96.990 | 1:36.99 | |||
A | 4In | 104. | ZAYATZ Necole | USA-BSC | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Pair/Lane | No. | Name | Member | Points | Time | |||
RACES | ||||||||||
1. (12.) | A | 3In | 106. | BOUDREAU Chloe | USA-CAN | 61.100 | 1:01.10 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Pair/Lane | No. | Name | Member | Points | Time | |||
1. (9.) | A | 5In | 107. | KARCHER Abby | USA-CAN | 56.140 | 0:56.14 | |||
2. (11.) | A | 2Out | 108. | WEINSTEIN Grace | USA-UVSC | 59.200 | 0:59.20 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Pair/Lane | No. | Name | Member | Points | Time | |||
1. (4.) | A | 7In | 215. | GIMBY Cole | USA | 48.880 | 0:48.88 | |||
2. (6.) | A | 6In | 209. | MYERS Liam | USA-ASSC | 51.520 | 0:51.52 | |||
3. (14.) | A | 1In | 212. | LYON Kaden | USA-ASSC | 71.250 | 1:11.25 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Pair/Lane | No. | Name | Member | Points | Time | |||
1. (15.) | A | 1Out | 103. | VOCE Maria | USA-ASSC | 96.990 | 1:36.99 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Pair/Lane | No. | Name | Member | Points | Time | |||
1. (1.) | A | 8In | 210. | HART-GORMAN Samuel | USA-SYSC | 43.360 | 0:43.36 | |||
2. (2.) | A | 8Out | 204. | QUINN Anson | USA-SWC | 45.920 | 0:45.92 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Pair/Lane | No. | Name | Member | Points | Time | |||
1. (7.) | A | 4Out | 102. | ROBERTS Andrea | USA-CAN | 53.540 | 0:53.54 | |||
2. (8.) | A | 5Out | 100. | ALSDORF Olivia | USA-ASSC | 55.230 | 0:55.23 | |||
3. (13.) | A | 2In | 105. | HOFFMAN Debbie | USA-SWC | 64.270 | 1:04.27 | |||
- | A | 4In | 104. | ZAYATZ Necole | USA-BSC | NO TIME |
Splitted Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Pair/Lane | No. | Name | Member | Points | Time | |||
1. (3.) | A | 7Out | 207. | WINTER Jonathan | USA-CSSC | 46.400 | 0:46.40 | |||
2. (5.) | A | 6Out | 201. | FURMINGER Jonathan | USA | 51.270 | 0:51.27 | |||
3. (10.) | A | 3Out | 217. | CHMURA Chris | USA | 58.020 | 0:58.02 |